Дзеркальна фототехніка відрізняється конструкцією видошукача, який має дзеркало. Завдяки цьому під час зйомки фотограф може контролювати глибину різкості, а також уникати збільшення або зменшення об'єкта, що знімається в залежності від свого розташування. Дзеркальною технікою користуються як новачки, і професіонали. Вибір моделі залежить від досвіду в зйомці, вимог до характеристик пристрою та фінансових можливостей.

Кому потрібний дзеркальний фотоапарат?
Дзеркальна оптика потрібна початківцям, які хочуть навчатися фотографії та знімати у фотостудії. Також дзеркалка чудово підходить для зйомки пейзажів. Для хорошої якості картинки при різному освітленні вам потрібно буде навчитися робити налаштування ручні, щоб повністю розкрити потенціал фотоапарата.

Як вибрати перший дзеркальний фотоапарат?
Вирішивши про купівлю дзеркалки, ви повинні розуміти, що вибираєте не тільки модель, але й фірму. Дзеркальні фотоапарати передбачають знімну оптику, тому ви можете докупити до пристрою об'єктиви, спалахи та інші аксесуари від компанії-виробника. Найчастіше техніка комплектується одним китовим (стандартним) об'єктивом, який коректно знімає майже все. З набуттям досвіду ви визначитеся, що та як хочете знімати, тому зможете поповнити свій арсенал.

Традиційно дзеркалки поділяються на:

аматорські;
напівпрофесійні;
професійні.
Аматорські фотокамери - недорога і функціонально зрозуміла техніка. Вона ідеально підходить новачкам, оскільки проста в освоєнні ручних налаштувань. Навіть якщо бюджет дозволяє придбати пристрій дорожчого класу, початківцям це не рекомендується.

Професійна техніка створюється спеціально під досвідчених фотографів і найчастіше для отримання якісних знімків потребує складних налаштувань. Нерозуміння функціоналу непросто робить процес навчання довгим, а й може відбити бажання знімати.

Визначити, якого класу належить фотоапарат, допоможуть розмірні характеристики його матриці. Виходячи з цього, дзеркалки поділяються на два типи:

кроплені;
повнокадрові.
Матриця фотоапарата - це мікросхема, що генерує зображення. Від її розміру залежить глибина тіней, широта колірного діапазону, кількість шумів у кадрі. Щоб відрізнити професійну камеру від аматорської, зверніть увагу на кроп-фактор. Він є коефіцієнт, який обчислюється як відношення діагоналі кадру базової плівки (35 мм) до діагоналі матриці.

У аматорських камерах матрична схема менша, ніж діагональ плівки, тому кроп-фактор коливається в межах 1,3-2,0. Повнокадрові пристрої мають коефіцієнт 1. Це означає, що матриця таких пристроїв зі стандартною плівкою має однакову діагональ.

Але при цьому відмінності повнокадрових знімків від краплених (менше шумів, глибше тіні) помітять лише досвідчені фотографи. Початківцям добре підійдуть камери з кроп-фактором більше одиниці – такі камери і дешевші, і краще підходять для навчання.

Таким чином, головне переваг аматорських дзеркалок – це простота в управлінні. Багато з них оснащені автоматичними режимами зйомки, які навіть при незнанні ручних налаштувань допоможуть зробити перші красиві кадри. У функціоналі деяких із них є система допомоги новачкам із підказками. Інші характерні риси аматорських фотоапаратів:

пластиковий корпус;
поворотні чи вбудовані дисплеї;
сенсорне та/або механічне управління;
вбудований спалах;
охоплення видошукача - менше 100% кадру;
вага близько півкілограма.
Найкращі моделі дзеркалок для новачків
Після того, як ви дізналися основні риси, характерні для аматорських фотоапаратів, можна почати вибір конкретної моделі. На ринку представлено безліч камер для початківців від відомих компаній - Nikon, Canon, Sony, Olympus. Фахівці при виборі радять звернути увагу на ваше оточення. Якщо знайомі фотографи користуються продукцією певної марки, то віддайте перевагу їй. Так ви зможете брати в оренду їхні об'єктиви та інші аксесуари, а також отримати технічні поради.

Ви можете ознайомитися з оглядом п'яти кращих фотоапаратів для новачків - простих в управлінні, якісних та недорогих.

Nikon D5300 - чудова камера для любителів
Дизайн пристрою – стильний та ергономічний. D5300 випускається у пластиковому корпусі, вага якого становить 480 грамів (без батареї та карти пам'яті). Нікон випускається в чорному, червоному та сірому кольорах. Гумова накладка рукоятки робить хват камери зручним та впевненим. Дисплей оснащений поворотним механізмом, який дозволяє досягти хорошого огляду під час зйомки з нестандартних позицій. Пристрій комплектується різними варіантами китових об'єктивів, найпопулярніші з яких:

AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED;
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR.
Перша комплектація буде коштувати дорожче, тому що ця оптика має гарну різкість і універсальна при фотографуванні в різних умовах. Другий об'єктив дешевший, але має меншу відстань фокусних зйомок.

Кроп-фактор камери - 1,5.